HUBS / PROJEKTY / Minimalistyczne wnętrza

Minimalistyczne wnętrza

INFORMACJE

RODZAJ:

dom w zabudowie szeregowej

MIESZKAŃCY:

małżeństwo

POWIERZCHNIA:

120 m2

DZIAŁANIE:

Projekt wnętrza

LOKALIZACJA:

Dywity

DODATKOWE INFORMACJE:

żywica na ścianach łazienki i kuchni

OPIS PROJEKTU

INFORMACJE PODSTAWOWE

Projekt wnętrza domu

NASZE ZADANIE I WYZWANIE

Naszym zadaniem było zaprojektowanie wnętrza prostego w formie, z minimalną ilością mebli i wystrojem, którego trendy będą modne przez kolejnych kilka lat.

Zamiast betonowych schodów, które były w planach budowy,zasugerowaliśmy schody drewniane dywanowe i szklane balustrady. Co więcej, na etapie projektu zmieniliśmy ich bieg i dzięki temu zaoszczędziliśmy więcej miejsca w salonie.

Dla uzyskania oczekiwanych efektów połączyliśmy drewniane podłogi z jasnymi szarościami mebli i bielą ścian. A oprócz tego zaproponowaliśmy coś nietypowego, czyli tapetę w formie gazety na suficie w toalecie, patchworkowe płytki w łazience na piętrze i turkusowe obicie ściany w sypialni.

ZASTOSOWANE MATERIAŁY I KOLORYSTYKA

Kuchnia jest pomieszczeniem przechodnim i prowadzącym do salonu. Te dwa pomieszczenia i toaleta ze schowkiem gospodarczym stanowią parter domu. We wszystkich pomieszczeniach zdecydowaliśmy się użyć tą samą drewnianą podłogę i spotęgować wrażenie przejrzystości i harmonii.

Niewielkim murkiem oddzieliliśmy kuchnię od ciągu komunikacyjnego i jednocześnie zostało wygospodarowane miejsce na stół dla dwóch osób.

Salon jest typową strefą dziennego relaksu, z minimalistyczną zabudową kominka w rogu, wygodną kanapą i fotelem oraz stołem jadalnianym. Stół i stolik kawowy są również drewniane, pozostałe meble w białym kolorze korespondują z tłem ścian. Pojawiły się tutaj delikatnie beżowe tkaniny zasłon i rolet, a także lampy w kształcie kul nad stołem. Natomiast akcentem kolorystycznym nawiązującym do piętra domu jest fotel.

Piętro domu to sypialnia z wielkim łożem i przejściem szklanymi przesuwnymi drzwiami do garderoby. Jeden z pokoi stanowi gabinet do pracy, gdzie znajduje się regał na książki i biurko. Na jednej ze ścian użyliśmy jako element wystroju tapetę w biało- szarą kratę. Zaś kolejny pokój to miejsce dla ewentualnych gości.

W łazience umieściliśmy wygodną i szeroką na całe pomieszczenie kabinę prysznicową. Tutaj kolor ściany jest  nawiązaniem do koloru ściany w kuchni.

Dzięki tak zastosowanym materiałom i kolorystyce udało nam się zaspokoić oczekiwania Inwestorów. Dom tworzy spójną i harmonijną całość i nie oznacza to wcale nudy w jego wystroju.

GALERIA

PODZIEL SIĘ

MASZ PYTANIA?
NAPISZ DO NAS!
    * Pola wymagane do wysłania poprawnej wiadomości

    NAJNOWSZE PROJEKTY