INFORMACJE PODSTAWOWE
Projekt wnętrza domu
NASZE ZADANIE I WYZWANIE
Z Inwestorami spotkaliśmy się pierwszy raz kilkanaście lat temu i znali nasze prace. Kiedy zaczęli budować swój pierwszy dom to nie zawahali się zawrzeć z nami współpracę. Wiedzieli ogólnie, że lubią wnętrza nowoczesne, minimalistyczne, szare i bez dodatków drewna.
ZASTOSOWANE MATERIAŁY I KOLORYSTYKA
Tak zrodził się pomysł, aby na całym parterze pozostawić sufit w jego naturalnym wydaniu, czyli z odsłoniętym betonowym stropem. Mogliśmy sobie na to pozwolić, ponieważ przez duże okna wpada dużo światła. Widok drzew i łąk zdecydowanie wprowadził kolor do środka i dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na oczekiwanie Inwestorów, dotyczące użycia dużej ilości szarości we wnętrzu.
Serce domu stanowi ściana kominkowa, która pełni funkcję oddzielającą salon od kuchni i jadalni. Tym samym pomieszczenia przenikają się i korespondują ze sobą nienachalnie. Parter domu to dodatkowo gabinet do pracy i łazienka dla gości.
Efekt betonu powtórzyliśmy na ścianie łączącej kuchnię z jadalnią, odciskając na betonowej masie szalunek deski. Cała podłoga wyłożona jest szarym gresem o formacie 120×120. Szare są rolety okienne, miękkie obicie kanapy w salonie i krzeseł w jadalni. Charakteru całemu wnętrzu dodają antracytowe dodatki, konsekwentnie pojawiając się we wszystkich lampach,klamkach i meblach wolnostojących.
Ostatecznie Inwestorzy ulegli naszym sugestiom, dzięki czemu piętro domu nieco odbiega kolorystycznie od parteru. A to za sprawą płytek drewnopodobnych na podłodze w łazience i drewna na suficie w holu. Również w sypialni użyliśmy trochę odcieni beżu i tutaj sufit nadal zaskakuje, tym razem naklejoną na nim grafiką.
Wnętrza domu stanowią spójną całość. Konsekwencja utrzymanej tonacji kolorystycznej, powtórzonych elementów wykończenia wprowadziła ład i harmonię. Z pozoru prosty i minimalny styl kryje w sobie wiele zaskoczeń, jak choćby sufity czy kolor szafki w łazience na parterze. Dzięki temu spełniliśmy oczekiwania Inwestorów, aby wnętrza były nieoczywiste.