INFORMACJE PODSTAWOWE
Architektura i projekt wnętrza
NASZE ZADANIE I WYZWANIE
Mieszkanie w stanie deweloperskim. Pierwotny układ zakładał powstanie bardzo małego i ciemnego przedpokoju oraz aneksu kuchennego w kształcie litery L. To nie spełniało oczekiwań jego przyszłych mieszkanek. Dlatego- po pierwsze opracowaliśmy nowy układ pomieszczeń. Wyburzyliśmy ściany między przedpokojem a salonem i aneksem kuchennym. Zmniejszyliśmy łazienkę na rzecz drugiego pokoju.
UŻYTE MATERIAŁY
Po drugie- między przedpokojem, kuchnią,a salonem powstała wysoka zabudowa meblowa. Stanowi ona swoiste rozgraniczenie przestrzeni i delikatnie zamyka część salonu, którego dzięki temu zabiegowi, nie widać od progu mieszkania. Od strony aneksu kuchennego zabudowa mieści lodówkę i piekarnik, natomiast od strony salonu- szafę na ubrania. Jej boki stanowią wysokie tafle lustra dodatkowo powiększające przestrzeń.
Po trzecie- szafki zabudowy kuchennej sięgają sufitu, a blat jest w linii prostej i ma 3 metry długości. Kolory frontów kuchennych powtórzone są w zabudowie meblowej w przedpokoju. Tu, oprócz szafy zdecydowaliśmy się także na szafki nad drzwiami wejściowymi do mieszkania. Dzięki temu wygospodarowaliśmy kolejne miejsce do przechowywania. Utrzymanie jednakowej kolorystyki obydwu zabudów dało efekt harmonii i równowagi.Mieszkanie utrzymane jest w jasnych kolorach, we wszystkich pomieszczeniach na podłodze jest jednakowy gres imitujący drewno. Fronty mebli są gładkie i bez uchwytowe, co również wpłynęło na optyczne powiększenie przestrzeni. Dla stonowanych kolorów ścian, podłóg i szaf przeciwwagą są płytki ścienne w łazience, występujące w trzech różnych wzorach i kolorach. W zdecydowanych kolorach, oprócz krzeseł, są szafka i grzejnik w łazience.
Osiągnęliśmy zamierzony cel Inwestorek: na powierzchni 39 m2 znalazło się miejsce dla łącznie 4,5 metra szaf, 2 biurek do pracy, stołu jadalnianego, 3 metrowego blatu w kuchni i narożnej kanapy.