HUBS / PROJEKTY / Miejsce dla dwóch pokoleń

Miejsce dla dwóch pokoleń

INFORMACJE

RODZAJ:

apartament

MIESZKAŃCY:

2 małżeństwa

POWIERZCHNIA:

90 m2

DZIAŁANIE:

Architektura i projekt wnętrza

LOKALIZACJA:

Iława

DODATKOWE INFORMACJE:

żółte elementy w wystroju

OPIS PROJEKTU

INFORMACJE PODSTAWOWE

Architektura i projekt wnętrza

NASZE ZADANIE I WYZWANIE

Głównym zadaniem było zaprojektowanie przestrzeni mieszkalnej dla dwóch pokoleń, dwóch par, czyli wyzwanie, aby pogodzić różne style życia i potrzeby, a ponadto upodobania.

Części wspólne miały być przede wszystkim funkcjonalne i proste w formie, a wystrój wnętrza miał stać się tłem dla przedmiotów wnoszonych w codzienne życie przez mieszkańców. Dlatego powstały dwie wersje projektowe dla salonu z aneksem kuchennym- z wyspą i bez wyspy. Obie w różnych wariantach kolorystycznych i z wpływem na aranżację części salonowej.

ZASTOSOWANE MATERIAŁY I KOLORYSTYKA

W salonie znalazła się duża i wygodna kanapa narożna oraz stół jadalniany. Czyli przede wszystkim miejsca wspólnego wypoczynku i spożywania posiłków. Zabudowa kuchenna prosta w formie, tak samo jak pozostałe meble, co wpływa na ponadczasowość wystroju wnętrza i łączy gust obu pokoleń. Kolory również są stonowane : biel ścian, szarość tkanin, marmur dobrze korespondują z dębową podłogą i żółtymi akcentami kolorystycznymi.

W toalecie zastosowaliśmy duże lustro powiększające przestrzeń. Nad miską wc znalazło się miejsce do przechowywania drobiazgów zamknięte za drzwiami białej zabudowy. Ponadto na ścianach, poza lustrem i szczebelkami, zastosowaliśmy gładkie, białe płytki.

Łazienka jest kontynuacją stylu pozostałych pomieszczeń. Dlatego beżowe płytki przeplatają się z białymi dekoracyjnymi. Szafka umywalkowa i grzejnik są w tym samym, miodowym kolorze. W rezultacie to jedyne pomieszczenie, w którym sufit został obniżony.

Podsumowując, wymogiem Inwestorów było uzyskanie miejsca komfortowego dla obu par. Takiego, w którym niezależnie od upodobań, każdy będzie czuł się swobodnie i będzie je lubił. Wspólnie ustaliliśmy, że postawimy na ponadczasowe rozwiązania jak dębowe podłogi w całym mieszkaniu, białe drzwi i ściany. Bez zbędnych zabudów kartonowo- gipsowych na ścianach i sufitach. Za to z  przytulnymi sypialniami, wygodnym salonem oraz prostymi w wystroju łazienkami, które nie znudzą się szybko.

GALERIA

PODZIEL SIĘ

MASZ PYTANIA?
NAPISZ DO NAS!
    * Pola wymagane do wysłania poprawnej wiadomości

    NAJNOWSZE PROJEKTY